Vysoké a Nízké Tatry

Tatry - výhled z Nízkých Tater na Vysoké TatryV nabídce mnohých cestovních kanceláří nechybí ani zájezdy do Vysokých Tater a Nízkých Tater, které patří díky své překrásné přírodě a vynikajícím lyžařským podmínkám k často vyhledávaným oblastem na Slovensku.

Vysoké Tatry najdete v severní části Slovenské republiky na hranici s Polskem. Svým návštěvníkům má tato část Tater co nabídnout jak v letních měsících, kdy se zde dá provozovat horská turistika, tak v zimě, kdy zde panují skvělé podmínky pro lyžování. Na Vysoké Tatry navazují ze severovýchodní strany Belianské Tatry. Obě tyto části jsou od roku 1949 součástí Tatranského národního parku.

Nejvyšší horou ve Vysokých Tatrách, a vlastně na celém Slovensku, je Gerlachovský štít, na který se ale můžete vydat jen v doprovodu horského vůdce. Stejné je to i u Lomnického a Kežmarského štítu. Známými horskými středisky jsou zde například Starý Smokovec, Tatranská Lomnica nebo Štrbské Pleso. Ve středisku Tatranská Lomnice je kromě lyžařských úseků k dispozici také sáňkařská a bobová dráha. Vedle Starého Smokovce, ze kterého se dostanete na vrchol Hrebienok, zde vznikla lázeňská osada Nový Smokovec.

Nízké Tatry se rozprostírají od západu na východ mezi údolím Váhu, které se nachází na severu, a údolím Hronu na jihu. Vysoké Tatry jsou viditelné ze severu, z jižní strany se tyčí Veporské vrchy a Slovenské Rudohoří. Dále na východ od Nízkých Tater se rozprostírá Slovenský Ráj, na západní straně zas Velká Fatra.

Rezervujte si ubytování v Nízkých Tatrách za skvělou cenu!

Na Slovensku je rovněž oblíbeným místem oblast Nízkých Tater. K nejvýznamnějším vrcholům této části Tater patří Ďumbier, Chopok a Kráľova hoľa. Z Nízkých Tater jsou ty nejkrásnější výhledy, především na Vysoké Tatry. Pokud se rozhodnete vydat se na výlet na některý z vrcholů, můžete se cestou zastavit v některé horské chatě, například v Štefánikově nebo v Kamenné chatě. O tom, že i Nízké Tatry patří mezi největší poklady Slovenska svědčí i fakt, že se v roce 1978 staly národním parkem, NAPANT.

© Copyright 2023 | Tatry | www.etatry.cz
Provozuje: TravelBees.cz