Doprava a ubytování v Tatrách

Tatry - Starý Smokovec - hotelVzhledem k tomu, že jak Slovensko, tak Polsko, jsou našimi sousedy, je doprava do Tater poměrně jednoduchá, rychlá a také docela levná záležitost. Vydat se sem můžete nejlépe vlastním automobilem nebo autobusem. Cestovat do Tater ale můžete také vlakem nebo letecky.

Mezi letiště, které jsou nejblíž k slovenským Tatrám, patří například letiště v Bratislavě, v Košicích, v Žilině nebo letiště Poprad-Tatry. Do Tater vedou také železniční tratě a vlaky sem jezdí poměrně často. Je ale lepší, když si zamluvíte jízdenku s místenkou. Z Prahy jezdí do Popradu speciální autovlak, takže spolu s vámi vlakem cestuje i vaše auto. Cesta z Prahy například do slovenského Popradu vám zabere asi 7 hodin i s přestupy.

Po silnici se do Tater můžete dostat jednak autobusovou dopravou, jednak vlastním automobilem. V autobuse z Prahy do Popradu strávíte asi o hodinu víc, než ve vlaku. Cena za jízdenku je ale velmi příznivá. V průměru se pohybuje kolem 500Kč. Nejschůdnějším dopravním prostředkem je ale osobní automobil. Pokud se chystáte využít trasy, kdy pojedete po dálnici, nezapomeňte si koupit dálniční známku.

Ubytovat se můžete jak v slovenské, tak v polské části Tater například v horských hotelech, hostelech nebo třeba v penzionech. K dispozici jsou ale také prázdninové areály či venkovské domy. Kromě hotelů jsou velmi rozšířené také prázdninové domy. Pronajmout si můžete také apartmány. Cena za ubytování se pohybuje v průměru okolo 1 500Kč, záleží ale na kvalitě daného hotelu, jeho umístění i na době, kdy jste si rezervovali pokoj. Obecně platí, že čím dříve si zamluvíte pokoj v hotelu, tím méně za něj zaplatíte.

V případě, že se vám úplně ideálně nevydaří počasí, nabízí většina hotelů svým klientům řadu zajímavých aktivit. Zaplavat si tak můžete například v bazénu nebo si můžete zajít do posilovny. Pro ženy jsou zde k dispozici wellness studia, kam mohou zajít na některou kosmetickou proceduru.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2023 | Tatry | www.etatry.cz
Provozuje: TravelBees.cz