Památky a zajímavosti v Tatrách

Tatry - kostel ve Starém SmokovciV oblasti Tater se nachází také celá řada různých historických i technických památek, které můžete během své dovolené v Tatrách navštívit. Vydat se můžete například do některého blízkého města, ve kterém určitě najdete nějakou tu památku.

Jedním takovým městem je také obec Ždiar nacházející se v okrese Poprad, kde můžete navštívit muzeum Ždiarsky dom. Prohlédnete si v něm například tradiční lidové kroje, další exponáty tvoří ukázky řemesel a zvyků. Překrásný výlet je také do historického města Levoča, ve kterém je největší dominantou chrám Sv. Jakuba, kde se nachází jeden z největších gotických oltářů na světě.

Dalším historickým městem je Kežmarok, ve kterém najdete například Drevený artikulárny kostol nebo Nový evangelický kostel, u kterého byly při stavbě použity byzantské, renesanční, románské i maurské stavební prvky. Významnou památkou je ve městě také místní Lýceum, hrad nebo bazilika Sv. Kríža a blízká zvonice. Často navštěvovaným městem je také Liptovský Mikuláš, jehož největším lákadlem je kostel Sv. Mikuláše. Nachází se zde také Múzeum Janka Kráľa s  Mikulášskou mučírnou, která je věnována slavnému slovenskému zbojníkovi Jánošíkovi. Krásným městem v Prešovském kraji je také obec Poprad, ve které stojí za návštěvu kostel Sv. Egídia. V místním Podtatranském múzeu je nejslavnějším exponátem výlitek mozkovny neandertálského člověka.

Vyhledejte si úžasný zájezd do Tater ještě dnes!

K významným technickým památkám, které můžete v oblasti Tater navštívit, patří také mlýny v Kvačianské dolině. Z původních čtyř mlýnů se dnes dochovali pouze dva, Horní a Dolní mlýn. Důležitou památkou je také Františkova huť, ruiny železárny, která zde stávala od roku 1836. V kysuckého skanzenu je největší atrakcí Historická lesní úvraťová železnice.

Nebo si rezervujte nádherný hotel!

Z přírodních zajímavostí stojí za zmínku místní jeskyně. K těm nejvýznamnějším patří například Jeskyně mrtvých netopýrů, Malá Stanišovská jeskyně, Belianská jeskyně, Medvědí Štola nebo třeba Važecká jeskyně.

© Copyright 2023 | Tatry | www.etatry.cz
Provozuje: TravelBees.cz