Užijte si zimní pobyt v Tatrách bez starostí a pod ochranou pojištění

Cestovní pojištění je nutností i do sousedního Slovenska. Přestože již k rozdělení došlo před lety, stále na tuto povinnost spousta lidí zapomíná a to se jim může stát osudným především v období zimní dovolené. Za nejčastěji navštěvovanou oblast Slovenska se považují Tatry, které jsou pro zimní pobyt jako stvořené.

Co pokrývá základní cestovní pojištění do Tater?

Cestovní pojištění je samo o sobě určeno jen ke krytí léčebných výloh, a tedy nezahrnuje výdaje, mezi které se řadí i pátrací akce nebo vyprošťování. Pokud například uvíznete během výletu kvůli náhlému zhoršení počasí, budete si muset při základním cestovní pojištění do Tater tyto výdaje platit sami. Pojišťovna totiž zásah horské služby zaplatí pouze tehdy, pokud dojde k úrazu, náhlému onemocnění nebo úmrtí pojištěnce. Výjimku tvoří opět situace, kdy dojde k těmto událostem vaším zaviněním nebo vlastní nedbalostí.

Pokrytí rizika záchranné akce je dostupné v připojištění

Některé pojišťovny již začaly naštěstí nabízet pojistné produkty, které se zaměřují na náklady spojené se záchrannými výpravami horské služby. Riziko zásahu záchranářů si tak můžete v případě zájmu připojistit. Určitě se to vyplatí v případě, kdy plánujete vysokohorskou turistiku. Běžné pojištění na hory online můžete získat prostřednictvím internetových stránek vybrané pojišťovny. Pak si musíte dobře ohlídat, co všechno vaše pojištění zahrnuje a jaké možnosti připojištění pro váš pobyt na horách máte.

Ohlídejte si limity

Náklady v případě vzniku pojistné události budou hrazeny pouze do výše předem zvolených limitů. Je tedy dobré si připlatit za jejich zvýšení, zvláště při pobytu na horách, se kterým jsou spojené mnohé extrémní sporty a také zvýšené riziko úrazu. Za zmínku jistě také stojí úrazové připojištění, které se týká prakticky každého zvoleného sportu a není součástí základního cestovního pojištění. Před podepsáním pojistné smlouvy si proto vždy důkladně prostudujte jednotlivé položky, zda máte pojištěny rekreační sporty popřípadě sporty extrémní, abyste nemuseli zbytečně platit vysoké finanční výlohy z vlastní kapsy. Vhodným doplňkem je také pojištění odpovědnosti, o kterém se více dozvíte v tomto článku.

© Copyright 2023 | Tatry | www.etatry.cz
Provozuje: TravelBees.cz